Pazartesi , 24 Temmuz 2017

Ana Sayfa » Genel » Çocuğunuzla eğlenceli bir aktiviteye ne dersiniz?

Çocuğunuzla eğlenceli bir aktiviteye ne dersiniz?

Kaç yıl önce hatırlamıyorum.Kızım Duru ile bir Avrasya maratonu maceramız olmuştu.
Eşim maratona gelmek istememişti.Bense Boğaz köprüsünü yürüyerek geçmek fikriyle yanıp tutuşuyordum. Bu kararla kızımı da aldım ve bir taksiye atladım. En yakın noktaya kadar gitmek istemiştim ama orasının Altunizade olduğunu bilmiyordum.Çünkü trafiği taaa ikinci köprü ayrımında kesmişlerdi.Orada inmiş bulunduk ve bayağı sağlam bir yürüyüş yaptık. Yavrucak ne yorulmuştu.Yürüme esnasında rollerblade kayan bir grup hızla yanımızdan geçti ve inanılmaz keyiflilerdi. O gün kızımla söz verdik  bizde öğrenip bir daha ki maratona patenle gelelim diye.Ancak araya zaman girdi bir türlü fırsat bulamadık.Geçenlerde şans eseri sohbet arasında arkadaşımdan öğrendim.Ders alınabiliyormuş.
Hem de paten bile kiralanabiliyormuş.Nasıl mutlu oldum size anlatamam. Hemen kızıma sürpriz değerindeki haberi verdim havalara uçtu.

Hemen gün belirledik ve hocamızı arayıp ders için randevulaştık.Birkaç gün önce komşum Fulya ile birlikte kahve içerken ona bahsettim.O da bize katıldı.

Vee gün geldi çattı.Bostancı’dan patenlerimizi kiraladık ve hocamızın sahilde beklediği noktaya vardık. Çok heyecanlıydı.

İki hoca gelmişlerdi.Kızım için ayrı bir hoca , biz iki bayan için tek hoca. Önce çok korktuk. Bizi tutacakmısınız? Düşersek bir yerimiz kırılır mı ? Aynı anda nasıl kayacağız? gibi sorular havalarda uçuşuyordu.

Öncelikle güvenliğe son derece önem verildiğini söylemek isterim.Güvenlik paketimizi patenlerle kiraladık.Dizlikler,dirseklikler,bileklikler ve kızım için kask.
Hocamız son derece deneyimli.Sakin bir şekilde rahat olun ve keyfini çıkarın dedi.
Hocamız kayak , paten üzerine uzman biri. Çok güzel bir sistem oturtmuşlar. İsteyen özel ders şeklinde ders alabiliyor.İsteyen grup hatta isterseniz okullara gelip bahçesinde hem velilere hemde öğrencilere ders verebiliyorlar.Bilgilerini aşağıda paylaşacağım.
Evet derse dönecek olursak :
Hocamız ellerimizden yeni yürümeye çalışan bebek misali tuttu ve ilk duruş ve ilerleme tekniğini açıkladı.İnanılmaz güzel vakit geçirdik. Korkunç eğlendik. Gülmekten yerlerde süründüğümüzü söyleyebilirim. Düştük mü diye soracak olursanız ? : Sadece hocamızın nasıl düşüleceğini öğrettiği kısımda bilerek kendimizi düşürdük . O kadar.

Son derece sağlamız, bir kırık çıkık yok.

Sizde çocuğunuzla güzel bir aktivite arıyorsanız.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Sahilde temiz havada bedensel bir çalışma üstüne üstlük eğlence dolu …
Kızım eve döndüğümüzde eve girere girmez “Biliyor musunuz? İnanılmaz güzeldi.Çok eğlendik” cümlelerini kurdu ya benim için en en önemlisi buydu.
Görev başarıyla tamamlanmıştır.
Eğer sizde rollerblade öğrenmek isterseniz www.patenokulu.com ‘dan yardım alabilirsiniz.
Sevgilerimle 🙂
[rev_slider paten]
Çocuğunuzla eğlenceli bir aktiviteye ne dersiniz? Reviewed by on . Kaç yıl önce hatırlamıyorum.Kızım Duru ile bir Avrasya maratonu maceramız olmuştu. Eşim maratona gelmek istememişti.Bense Boğaz köprüsünü yürüyerek geçmek fikri Kaç yıl önce hatırlamıyorum.Kızım Duru ile bir Avrasya maratonu maceramız olmuştu. Eşim maratona gelmek istememişti.Bense Boğaz köprüsünü yürüyerek geçmek fikri Rating:
scroll to top