Ana Sayfa » Çocuklu Seyahat » 1.Yaş: Doğum günü partisi için fikirler

1.Yaş: Doğum günü partisi için fikirler

Şubat 5, 2013 4:38 am Kategori: Çocuklu Seyahat 3 Yorumlar A+ / A-

Doğum fotoğrafçılığı, sadece doğum anında çekilen fotoğraflardan ibaret değildir. Öyle midir? İşte konu tam olarak buraya bağlanıyor.
Evet,  Doğum fotoğrafçısı ile anne-baba ve tüm aile arasında doğumun olduğu gün itibarı ile samimi bir ilişki başlar. Ve her geçen gün ilerler bu gönül bağı.  Doğum sonrası gerek telefon konuşmaları gerek görüşmeler sürer gider.
Şu anda doğum fotoğraflarını çektiğim birçok aile ile harika bir arkadaşlık ilişkimiz var. Birbirimizin hayatlarına girdiğimiz o doğum anından itibaren kolay kolay da bitmez bu ilişki.
İki çocuk ve iki doğum deneyimi ile ailelere ışık olamaya çalışıyorum. İkinci doğumum ile edinmiş olduğum tecrübelerim ve kıdemli anne titri ile yeni doğan sıkıntılarında bir çok aileye gönül desteğim devam ediyor.
Doğum sonrasında yaşanan kargaşa ve travmaları ancak yaşayan bilir. Bu sebeple aileleri ne zaman arayacağımı bile hislerimle sorgular ve bilirim. Sadece hal hatır sormak için ararım, ama doğru zamanda!

Kolay değil tüm hayatınız küçük bir meleğin etrafında dönmeye başlıyor. Baylar belki bana kızacak ama tüm ceremeyi kadınlar çekiyor.  Fakat zorluklarına karşın güzel ve heyecanlı bir durumdur bu. Zaman adeta iki katı hızla geçmeye başlar.  Göz açıp kapayıncaya kadar bir de bakmışsınız aradan koskoca bir yıl geçmiş.
Bebeğinizin ilk yaşı, sizin de doğum gerçekleştirdiğiniz en özel günün yıl dönümü! Özenle hazırlanarak yaşanmalı bu özel gün.

Doğum günü partisi nerede yapılmalı?

Doğum günü partisi mekanİlk yaş günü en zor doğum günü partisidir. Bebeğiniz her gün gördüğü insanları bir arada ve heyecan içinde görünce huysuzlanır.
Evde ailenizle yapmayı düşünebilirsiniz.  Güzel bir yemek sonrasında, belki de düğün pastanızdan bile daha büyük heyecan katan süslü bebek pastanızın başında.
Ya da bir mekân ve minik bir organizasyon düzenleyebilirsiniz.

Yeni doğan partileri için son zamanlarda şahit olduğum en popüler etkinliklerden biri de brunch organizasyonları.  Bir organizasyon firmasıyla anlaşabilirsiniz. Şu aralar epeyce moda olan kâğıt süslemeler kullanılan eğlenceli bir parti düzenleyebilirsiniz.

Doğum günü partisi için neler yapmalı ? 

Bir organizasyon firmasıyla anlaşabilirsiniz. Şu aralar epeyce moda olan kağıt süslemelerden oluşan eğlenceli bir parti düzenleyebilirsiniz.
Moncuk Organizasyon, Dream Kiddoh, Yapyapıştır vb. organizasyon firmalarından fikir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ya da bir organizasyon firmasını google’lamak sanırım ilk aldığınız aksiyon olacaktır.

Bu parti için çocuklu arkadaşlarınız ön sıraya geçecektir. Aileniz ve tüm sevdikleriniz çağırmayı unutmayın, bu özel günün enerjisini ancak yaşayan bilir.

Doğumgünü partisinde bebeğime ne giydirmeliyim?
Ne güzeldir o günün heyecanı! Bebeğinize ne giydirebileceğinizi günler öncesinden planlarsınız.

Kişiye özel çalışma yapan firmalardan yardım alabilirsiniz. Keçelerden yapılmış bodyler , tütüler ve tişörtler yaptırabilirsiniz.
Çokoprensesceren, Karpuz tasarımSusböceği, Periayda vb. firmalara bakabilirsiniz.

Peki, doğum günü partisinde anne nasıl hazırlanmalı?
Bir kere ayağınıza mutlaka rahat bir ayakkabı tercih edin. Çünkü bebeğinizin kucaktaki haline peşisıra koşturacağınız saatler olacak önünüzde. Pek oturmaya fırsatınız olmayacak. Eğer çılgın bir anneyseniz kızınızla veya oğlunuzla bir örnek de giyinebilirsiniz.
Evet, bu gün de geri gelmeyecek önemli günlerden biridir. Önemine paha biçilemeyecek özel ve büyük bir gün.

Sevgiyle ve mutlulukla kalın,

Şahver Koçulu

[rev_slider dogum-gunu-partisi]

 

1.Yaş: Doğum günü partisi için fikirler Reviewed by on . Doğum fotoğrafçılığı, sadece doğum anında çekilen fotoğraflardan ibaret değildir. Öyle midir? İşte konu tam olarak buraya bağlanıyor. Evet,  Doğum fotoğrafçısı Doğum fotoğrafçılığı, sadece doğum anında çekilen fotoğraflardan ibaret değildir. Öyle midir? İşte konu tam olarak buraya bağlanıyor. Evet,  Doğum fotoğrafçısı Rating: 0

hakkında Sahverk

Şahver Koçulu Fotoğraf Atölyesinde doğum fotoğrafçılığı eğitimleri vererek, konusundaki deneyimlerini diğer meslektaşlarına aktarmaktadır. Fotoğrafçılık mesleğinin; Dijital Dünya’daki gelişmeleri yakından takip ederek daha da geliştiğine inanan bir anlayış ile teknolojiyi yakından takip etmekte ve Göz Kalemim adlı blog’unda fotoğrafçılık hakkındaki deneyimlerini güncel makaleler ile paylaşmaktadır.

Yorumlar (3)

  • nurdan usta

    Oooo superr fikirrrrler var.Ben kendime bir fikir edindim bile! Duz bir ayakkabi ve oglumla ikimize ozel yaptiracagim bir tshirt! 🙂

  • olcay

    magnet davetiye

  • Şahver Koçulu

    Olcay süper fikir 😀

Düşüncelerinizi Paylaşın

scroll to top