Ana Sayfa » Düğün Fotoğrafı » Gelin Damat Fotoğrafı Çektirirken Nelere Dikkat Etmeli?

Gelin Damat Fotoğrafı Çektirirken Nelere Dikkat Etmeli?

Evlilik fotoğrafı çekimi için rezervasyonlar ve beraberinde sorular da gelmeye başladı. Aslında birçok fotoğrafçı hemen aynı imkanları sağlıyoruz.
Farklı olmak adına ortalığı bulandıran fotoğrafçılar, her sektörde olduğu gibi tabi ki bizde de mevcut. 2007 yılından bu yana gelin ve damatların o günkü heyecanlarına ortak oluyorum.
Kimi organizasyonlar, oldukça büyük ve görkemli, kimileri de mütevazi bir anlayış ile gerçekleşiyor. Biz fotoğrafçılar, ortama uyum sağlamakla görevliyiz. Olmazsa olmazların meslek hayatımızda bulunmaması gerekiyor.
Ancak evlenecek çiftlerin de farkında olmaları gereken bir konu var. Organizasyonun büyüklüğü veya küçüklüğünün, düğün fotoğrafı ve fotoğrafçılar açısından fazla önemi yoktur. Fotoğrafçı için önemli olan zaman’dır ve ortama ayak uydurabiliyor olmasıdır.
Çok başıma geldiği için söyleyeceğim. Tüm gün değilde kısa çekim isteyen çiftlerle buluşma saati belirliyoruz. Vaktinde fotoğrafın çekileceği mekanda oluyorum.
Ancak fotoğrafın baş rol oyuncuları çoğu zaman geç kalıyor. Bu geç kalmalar güneşin kaçmasına, ortamın değişmesine, sizin geriliyor olmanıza, en önemlisi de zamanınızın daralmasına sebep oluyor.
Siz sevgili yeni evlenecek olan çiftler; Zaman ve yeterli ışık olmazsa bize çalışma imkanı vermemiş olursunuz. Düğün ve nikah günlerinde zamanı iyi kullanmak adına pek başarılı olamasanız dahi; Güzel fotoğraf bekliyorsunuz… Bunu hak ediyorsunuz ancak, senaryomuz gündüz çekimiyse Güneşimiz gidiyor, Akşama kaldıysa düğün seremonisine yetişme telaşlarını da unutmamalıyız.

Evlenecek çiftler, sizlere buradan sesleniyorum. Lütfen düğün günü ZAMANLAMANIZI İYİ YAPIN. Bu özel günden elinize sadece bu fotoğraflar kalacak, unutmayın ve buna göre daha fazla önem verin diyorum.

Bunun için ne yapmalı ?

Nikah saatiniz kaç olursa olsun mümkün olduğunca KUAFÖRE ERKEN GİDİN. Onun saçı bunun makyajı derken en sona siz kalabilirsiniz. Aman dikkat!
Erken gitmenizde hiçbir sakınca olmayacaktır. Artık kullanılan makyaj malzemeleri saatlerce bozulmadan durabiliyor. Saçınızda aynı şekilde .
Bırakın işiniz erken bitsin, kuaförde arkadaşlarınızla kahve içer sohbet edersiniz. Erken yol almak iyidir.

Bir diğer sıkıntı yaratan etken de EVDEN KIZ ÇIKARMA adetimiz. Çok güzel bir adet fakat İstanbul her saat trafikle boğuşan bir şehir. Bazı adetlerden de gününüzü zorlayacak olduğu için vazgeçmeyi ya da çabuklaştırmayı düşünebilirsiniz.
Aileleri ikna etmeniz gerekiyor o da sizin ikna becerilerinize kalmış.
Fotoğraf çekimine başlamadan önce damatlar bayrağı teslim eder. Ben fotoğraf çektirmeyi zaten hiç sevmem, Poz veremem. Genelde hep aynıdır bu durum… Beyler kendi adıma söylüyorum. Çekim şekilleri artık değişti.
Sizi sıkacak, utandıracak, bunaltacak, enginlere baktıracak fotoğrafçılardan değilim. Artık bu şekilde çalışan da pek kalmadı. Evlilik fotoğraflarında çekimler doğal pozları yakalamak adına oldukça gelişti ve genel talep de bu şekilde kabul gördü…
Tabii ki yönlendirme yapılıyor ancak santim santim değil.
Rahat olunuz lütfen, vakit ayırabilirseniz, düğün günü öncesi ayna karşısında poz çalışmaları yapabilirsiniz… Gelinlik kızların yapmadığını mı düşünüyorsunuz?

Belki az da olsa birkaç çiftin yaptığı gibi düğün günü dışındaki bir gün içinde fotoğraf çekimini yaptırmayı düşünebilirsiniz. Çok çok farklı ve güzel fotolar olacağına garanti ederim. Çünkü zaman sorununu olmayacak. Mekan sorunu olamayacak. Rahatlıkla şehir dışına bile çıkılabilir. Hatta balayına yurt dışına gidecekseniz. Fotoğrafçınızı da alabilir çekiminizi orada yaptırabilirsiniz. Bunun için şahsen ben çok özel fiyatlar verdiğimi söyleyebilirim.

Benden bu kadar şimdiden bu yazıyı okuyan yeni evlenecek çiftlere düğün gününü iyi değerlendirmek adına iyi şanslar dilerim 🙂
Sevgiyle kalın.

Şahver Koçulu

gelin-fotografi

Gelin Damat Fotoğrafı Çektirirken Nelere Dikkat Etmeli? Reviewed by on . Evlilik fotoğrafı çekimi için rezervasyonlar ve beraberinde sorular da gelmeye başladı. Aslında birçok fotoğrafçı hemen aynı imkanları sağlıyoruz. Farklı olmak Evlilik fotoğrafı çekimi için rezervasyonlar ve beraberinde sorular da gelmeye başladı. Aslında birçok fotoğrafçı hemen aynı imkanları sağlıyoruz. Farklı olmak Rating:
scroll to top