Ana Sayfa » Genel » Mutlu Krallık
Mutlu Krallık

Mutlu Krallık

Şubat 10, 2014 12:38 am Kategori: Genel Yorum bırakın A+ / A-

Geçenlerde bir arkadaşım stüdyomda bir çekim gerçekleştirecekti.Ancak malumunuz zor geçen grip hastalığına ailece yakalanınca gelemedi.Fakat çekimin mutlaka yapılması gerektiğinden ben destek verdim.Gördüğümde son derece şaşırdım ancak sevgili Murat Demir kuklaya can verince asıl hayrete düştüm.

Hayata geçirmekten kastım sadece seslendirmek değil.Hareketlerle neredeyse mimik alacak kadar canlıydılar.

Kızlarımın görmesini çok isterdim diye diye çektim fotoğrafları.Sohbet ilerledikçe öğrendim ki “Mutlu Krallık” ta  kukla gösterilerini izleme imkanımız varmış henüz gidemedik ama en yakın zamanda görmek dileğiyle diyerek size “Mutlu Krallık ” ile ilgili biraz bilgi aktarmak isterim:

MUTLU KRALLIK

Her ay yeni kuklalar çocuklar için Mutlu Krallıkta canlanıyor.

Mutlu Krallık çocuklar için alternatif bir eğlence merkezi. Tiyatro ve kuklalar, yaptıkları birçok etkinliğin içinde. Oyun grupları , “kukla mumu”, gölge oyunu ve canlandırmalı masal anlatımları ile renkleniyor; kukla gösterileri düzenledikleri partilerin en eğlenceli kısmını oluşturuyor. Ocak ayı sonunda başlayacak olan “eğlenceli bilim atölyesi “ ise benzeri olmayan bir etkinlik. Bilim atölyesine ve deneylere muppet tarzı sevimli bir kukla eşlik ediyor.

Çocuklar isterlerse kukla yapım atölyesinde kendi kuklalarını yapabiliyor, isterlerse gölge oyunu sonrasında sahne arkasına geçerek gölgelerin sihrini keşfediyor.

Oyunların metinleri, kuklalar, sahne ve dekorlar Mutlu Krallığın ekibi tarafından sevgiyle hazırlanıyor. Mutlu Krallık Kukla Tiyatrosu bölümünün başında ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne sanatları Fakültesi, Tiyatro Oyunculuk  Bölümü mezunu Murat Demir var.

Bizim evin halleri isimli televizyon dizisinde 8 yıl boyunca oynadığı “Cihan” karakteri ile tanınan Murat Demir, Ankara’da bulunduğu yıllar içerisinde birçok tiyatro oyununda oynamanın yanı sıra Tiyatro Tempo’da 4 yıl boyunca kukla tiyatrosu yapmıştır.

Mutlu Krallık bünyesinde kendi tiyatrosunu yöneten Murat Demir, sürekli yeni kuklalar yaratarak çocuklara eğlenceli bir hayal dünyasının kapılarını açmaya devam ediyor.

Mutlu Krallığa hoş geldiniz. Burası pamuk bulutların, gökkuşağındaki altın tozunun, sihirli kuşların, uçan çocukların hala var olduğu bir yer…

Mutlu Krallık

0
0

Summary:

0
Mutlu Krallık Reviewed by on . Geçenlerde bir arkadaşım stüdyomda bir çekim gerçekleştirecekti.Ancak malumunuz zor geçen grip hastalığına ailece yakalanınca gelemedi.Fakat çekimin mutlaka yap Geçenlerde bir arkadaşım stüdyomda bir çekim gerçekleştirecekti.Ancak malumunuz zor geçen grip hastalığına ailece yakalanınca gelemedi.Fakat çekimin mutlaka yap Rating: 0

hakkında Sahverk

Şahver Koçulu Fotoğraf Atölyesinde doğum fotoğrafçılığı eğitimleri vererek, konusundaki deneyimlerini diğer meslektaşlarına aktarmaktadır. Fotoğrafçılık mesleğinin; Dijital Dünya’daki gelişmeleri yakından takip ederek daha da geliştiğine inanan bir anlayış ile teknolojiyi yakından takip etmekte ve Göz Kalemim adlı blog’unda fotoğrafçılık hakkındaki deneyimlerini güncel makaleler ile paylaşmaktadır.

Düşüncelerinizi Paylaşın

scroll to top